Jauna sadaļa blogā mammām- mazuļa piebarošanas plāns

Sākšu ar to ka nu jau gandrīz 7 mēnešus esmu mamma dēliņam Timotejam. Viņš ir liels iepriecinājums mums ar vīru katru dienu un katru dienu cenšos ko jaunu uzzināt vai izlasīt par bēnu attīstību un kopšanu un to kas tajā brīdī ir aktuāli. Par maziem bērniem tiešam neko nesapratu līdz piedzima Timotejs, tā kā mācāmies procesā:).

Pirms 3 nedēļām sāku piebarošanu dēliņam, kurš bija 6 mēnešus vecs tad. Tā kā veiksmīgi esmu pielietojusi Gina Ford režīmu Timoteja ēšanai un gulēšanai līdz šim, tad arī piebarošanu uzsāku pēc šīs viņas grāmatas. Vēl ari laba grāmata ir Anabellas Karmelas “Zīdaiņa un mazuļa uzturs” . Tur ir paskaidrots par piebarošanas plānu, produktu uzturvērtībām un ir receptes un ieteikumiem, lai veidotu veselīgu bērna ēdienkarti līdz 3 gadiem un  ilgāk.

41Omv1aZAbL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU02_300x0_cover

Ir tik daudz dažādas informācijas par piebarošanu, sākot no Putriņgrāmatas un beidzot ar Bērna vadītu ēšanu, taču man patīka ka Džīnas grāmatās ir sīki aprakstīts plāniņš. Man, kā tādai mammai, kam nav NEKĀDAS pieredzes ar bērniem, tas liekas ļoti noderīgi.
Te ierakstīšu tikai piebarošanas plāna paraugus, tie ceru ka noderēs kādai māmiņai, kam (tāpat kā man) patīk sekot plānam un, kura arī ir apjukusi, un nezin no kura gala sākt lielajā informācijas plašumā :).

Patīk arī ka diezgan ātri  Džīna iedrošina dot  arī rupjāk sasmalcinātus dārzeņus un ēst ar pirkstiem mīksti izvārītus dārzeņu galabiņus, kā arī daudz svaigu dārzeņu un augļu(no kādiem 7 mēnešiem). Kā arī uzsver cik svarīgi ir pēc iespējas censties gatavot ēdienu mājās. Abās grāmatās ir daudz jauku recepšu.
Pirmos 6 mēnešus mammas piens noteikti ir labākais, ko mazulis var saņemt un  PVO ( Pasaules Veselības organizācija) iesaka šos mēnešus mazuli tikai zīdīt.  Izņemot ja ārsts iesaka piebarošanu uzsākt jau no 4 vai 5 mēnešiem, jo zīdainis izrāda pazīmes, ka viņam ar pieniņu nepietiek un to iesaka bērna ārsts.

Piebarošanas plāns, ko izmantoju, ir speciāli izstrādāts, lai mammas piena daudzums, ko mazulis dzer, nesamazinātos pārāk strauji, kā arī aprakstīts kādas produktu grupas un kad ir jādod, lai bērniņš saņemtu pirmkārt un visvairāk uzturvielas no piena.

Lai pagatavotu mājās augļu vai dārzeņu biezeni, augli/dārzeni nomazgā, nomizo/izņem serdi, sēklas, sagriež kubiņos un vāra tādā ūdens daudzumā lai gabaliņi pārklāti. Kad mīksti, izņem un sablenderē kombainā, pielej šķidrumu no vārīšanas lai rastos vajadzīgā konsistence. Atdzesē un sadala pa porcijām. Var atsevišķos trauciņos glabāt līdz 3d ledusskapī. Es tā daru, un ja vēl paliek tad sasaldēju šādos trauciņos (var parastos ledus trauciņus izmantot, Rimi redzēju līdzīgus vispār). Tad vēl man ļoti patīk mīkstā Tommee Tipee silikona karotīte, jo dēliņam vēl zobu nav, un ar mīksto karotīti varu droši likt mutē, zinot ka nenodarīšu sāpīgi.

ŠIS IR PIEBAROŠANAS PLĀNS BĒRNIEM NO 6 MĒNEŠU VECUMA. PAR PIEBAROŠANAS UZSĀKŠANU KONSULTĒJATIES AR BĒRNA ĀRSTI.

Pirmā nedēļa

Pirmajās 2 nedēļās piebaro ar ekoloģiskajām rīsu pārslām (baby rice), bumbieri, ābolu, burkānu, saldo kartupeli, rāceni, cukini.

1 nedelas plans-page-001-2

* Daudzums ml ekvivalents pilnai krūtsbarošanas reizei no abām krūtīm.

** Rīsu pārslas sajauc ar mammas pienu, maisījumu vai ūdeni. Es jaucu ar ūdeni.

2 nedelas plans-page-002

Nākošajā ierakstā par nākamajām 2 nedēļām.  Svarīgākās ir tieši pirmās 4 nedēļas, lai nostabilizētu plašu ēdienu klāstu un arī vajadzīgo daudzumu. Mērķis šim plāniņam ir mēneša laikā nostabilizēt 3 ēdienreizes – brokastis, pusdienas un vakariņas un vienu ēdienreizi aizstāt tikai ar piebarojumu.

Advertisements

2 thoughts on “Jauna sadaļa blogā mammām- mazuļa piebarošanas plāns

  1. Šī izklausās ļoti interesanta sadaļa, jo manam bērnam tuvojas pusgadiņš. Man interesē divas lietas – vai tu zīdi bērnu pēc grafika (ja jā-kā to panāci?) un kur tiki pie organic rīsu pārslām?

    • Sveika Rita, prieks, ka jau pirmie komentāri. Jā, es baroju ar krūti konkrētos laikos, par to ir aprakstīts pirmajā grāmatā, uz kuri ieliku linku. Lielākā daļa bērnu rīsu pārslu ir ekoloģiskās, mums ir Hipp.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s