Lampu izvēle bērnistabai un ne tikai.

Pēdējā laikā jaunām receptēm neatliek laika, jo brīvos brīžuz veltu bērnistabas iekārtošanai. Te var lasīt par pirmo kārtu un otro kārtu , kur arī stāstu kā nokrāsot dekoratīvās strīpainās sienas.

Šoreiz par to kā izvēlējos gaismas ķermeņus.

Ne velti interjera dizaineri apgalvo, ka gaismas ķermeņi ir vieni no svarīgākajiem telpā, es tam varu piekrist. Jo kā gan citādi varētu ievērot interjeru un tā detaļas, ja to visu neizgaismotu. Tajā pašā laikā ļaujot arī mainīt telpas apgaismojumu atbilstoši gadījumam.

Tā kā mums tapa pavisam jauna siena, tad tajā vajadzēja iebūvēt apgaismojumu abās pusēs, jo iepriekš telpā bija nepietiekošs apgaismojums.

Protams, tas ir ideāli, ja gaismekļus var iebūvēt pa taisno sienā, tā izvairoties no liekiem vadiem un kontaktiem.

Iepriekš ar šādu lampu iegādi nebiju saskārusies.

Man bija nepieciešamas vairākas lampas :

2 sienas otrā pusē

3 bērnistabā paralēli griestiem

1 naktslampiņa pie gultiņas

1 lampa uz kumodes

Lampas,  kas izgaismo palikušo telpu – ofiss/koridors/kāpnes, atradu IKEA. Jo LV piedāvājumā nebija īsti mūsdienīga dizaina par pieņemamu cenu. Te vajadzēja lampas ar raksturu un faktūru, jo pagaidām neko citu pie sienas neesmu plānojusi novietot. Pēc ilgākas meklēšanas atradu šīs Alang sērijas lampas. Sākumā tās izslēdzu, cenas dēļ un biju ieplānojusi pasūtīt šīs. Taču izrādījās ka tās Polijas veikalā, no kura LV pārstāvji ved, ir dārgākas par Alang lampām. Tā kā te varu ieteikt parakties arī pa Polijas veikalu, un pārbaudīt lietu cenas pirms pasūtat. Tā beigās tiku pie ļoti skaistām lampām par nieka 12 Ls gabalā.

IMG_0012

IMG_0047

IMG_0048

Ar draudzeni, arhitekti izlēmām, ka bērnistabā vislabāk telpu būtu izgaismot ar 2 paralēli slīpajiem griestiem novietotām lampām, kas būtu galvenais gaismas avots un tajā pašā laikā būtu neitrāla dizaina, lai nenomāktu svītras. Tātad tādas formas kā aplis, kvadrāts, baltā vai metāliskā krāsā.  Sākotnēji biju ieplānojusi iegādāties Ikea Kvintett lampas, taču arī tām cena Polijas veikalā izrādījās augstāka, un arī bija nepieciešamas ļoti dārgas speciālās ekonomiskās spuldzes. Tāpēc devāmies apbraukāt vietējos LV veikalus . Piedāvājums tajos tiešām IR MAZS UN BEZGAUMĪGS ( runāju par ekonomisko galu). Tomēr beigās izdevās atrast atbilstošas lampas veikalā Cenuklubs, kuras turklāt bija ar atlaidi par 10 Ls gabalā. Šīm lampām oriģināli bija domātas 60W spuldzes, bet tā kā tādas vairs neražo, tad iegādājos ekonomiskās, kas dod gaismu kā 60W.

Vēl viena lieta, ko pamanījām tikai pēc lampu pielikšanas, ka tās precīzi atrodas uz pelēkajām svītrām! Tas tā nebija ieplānots, bet noteikti to vajadzēja darīt. Šoreiz tiešām veiksme:)!

IMG_0050

IMG_0051

IMG_0050

Nebija grūti izvēlēties lampu pie gultiņas, jo Ikea mēnestiņa lampa  atbilda arī istabas tonālajai gammai – dzeltens un pelēks. Un maksā tikai Ls 6.50.

smila-mane-wall-lamp__31725_PE114419_S4

IMG_0080

Istabā ienākot ir augstie griesti, pie kuriem arī ir vieta iekaramajai lampai. Tai jau sen biju sameklējusi kādu DIY ideju plašajā Pinterest pasaulē:). Šī lampa ir vairāk kā interjera objekts, jo gaismu tā dod tikai nedaudz, noskaņai. Tā gaidīja savu īstenošanas brīdi, jo bija jāuztaisa un uzreiz jāpiekar, lai papīrs nesaburzītos. Par šīs lampas gatavošanu rakstīšu nākošajā ierakstā.

IMG_0071

Šādi lampa izgaismojas vakarā, skaisti veidojot dažādus pelēkos toņus.

Vienā no iepriekšējiem ierakstiem aprakstīju kādas vecas stāvlampas pārvērtības.  Šī tad arī ir vēl viena lampa, kas atradīsies uz kumodes, pretī durvīm, tā palīdzot izgaismot telpu, jo pie griestiem esošā lampa dos tikai nedaudz apgaismojuma.lampa

Man vēl ir padomā kāda maza praktiska lampiņa, ko ieraudzīju interneta veikalā. Tā ir lampa ar sensoru naktij. Domāju ka tas būs ļoti praktiski, kad naktī došos mazo  barot, tad gaismiņa pati iedegsies, un pēc tam izslēgsies, un man nebūs jāslēdz kāda no lielajām gaismām.

sensorlampa

 

Ikea preces jau vairākas reizes veiksmīgi pasūtu caur firmu Istils ,  jo salīdzinot ar citiem, viņiem ir vismazākais uzcenojums.

Kopējais lampu budžets: 70 Ls ( neskaitot sensoru lampu, ko vēl neiegādājos)

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

3 thoughts on “Lampu izvēle bērnistabai un ne tikai.

  1. Atpakaļ ziņojums: Kā uztaisīt dekoratīvu lampas abažūru? | Gatavo ar Madam

  2. Atpakaļ ziņojums: Bērnistaba pabeigta, jeb 3 kārta | Gatavo ar Madam

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s