Bērnistabas būvniecība/2. kārta. Un kā nokrāsot strīpainas sienas.

strīpas

 

Te varējāt lasīt par to kā sadalījām vienu lielu telpu mūsu dzīvoklī uzbūvējot starpsienu, tā iegūstot jaunu telpu- bērnistabu. Šoreiz jau ieskats tālākā procesā – sienu krāsošana un dekoratīvo strīpu krāsošana uz sienām.

Tā kā mūsu dzīvoklī visas sienas sākotnēji bija nokrāsotas vienā – ziloņkaula/vaniļas tonī, tad laikam ejot katrā no istabām pārkrāsojam vismaz 1 sienu, tā piešķirot telpai individualitāti. Te var lasīt par “uzgleznotajām tapetēm” kādas pirms gada uzkrāsojām guļamistabas gala sienai. Arī mūsu viesistaba izskatās krietni savādāk nekā tad kad ievācāmies. Jau sen mani piesaistīja strīpaina siena, ar tādām platām svītrām. Nodomāju, ka noteikti pienāks laiks šo ideju realizēt. Idejas smēlos jaukajā un noderīgajā Pinterest lapā un vēl šur tur internetā.

Bērnistaba bija īstā vieta, jo  tu ir augsti griesti, un šādas svītras telpu padarītu mājīgāku un griestus vizuāli pazeminātu. Strīpas izvēlējāmies krāsot uz visām sienām, kuras sniedzas līdz pašiem griestiem un uz jaunās sienas.

Viss sākās ar krāsas izvēli, tā kā bērnistabai esam izvēlējušies pelēku un dzeltenu toņu gammu. Tad sienām izlēmām lietot 1 gaiši pelēku pamattoni un 2 toņus tumšāku to pašu toni, svītrām. Krāsu izvēlējamies Vivacolor 7 gaišāko toni no Vivacolor paletes  Y486 un tumšāko V486. Pelēkie ir ar nedaudz silti nokrāsu, īpaši vakara apgaismojumā, jo negribēju,  lai tonis izskatās pelēkzils. Pelēkajiem ir ĻOTI daudz nokrāsu, un veikalā vienmēr nākās pavadīt vairāk laika nekā ieplānots.

IMG_1289

izvēloties pelēcīgos toņus Depo.


IMG_0006

Procesā pati vairāk piedalījos kā vadītāja:), un man bija 2 lieliski palīgi – mana mamma (topošā vecmāmiņa) un vīratēvs (topošais vectēvs). Jāsaka, ka nebija īpaši grūti viņus pierunāt krāsošanas darbiem, abi ar prieku palīdzēja mazbērna istabu padarīt skaistu.

1. Sākumā visas bērnistabas sienas nokrāsotas tika ar gaiši pelēko toni 2 kārtās. Pirms tam pagāja arī kādas 2 stundas, kamēr tika izklāta plēve, lai nenosmērētu atjaunoto grīdu un grīdlīstes. Svarīgs un laikietilpīgs process.

2. Tad nākošajā krāsošanas reizē, pēc nedēļas, tika krāsotas strīpas.

To platumu noteicu vadoties pēc strīpu platuma, ko izmantoja citi – aptuveni 30 cm. Tad arī ieteica izmantot pāra skaitli, jo tā nebūs jākrāso strīpa, kas ir pie griestiem ( jo to ir diezgan sarežģīti izdarīt). Tad sienas augstumu, kas ir 3 m. sadalīju tā, ka visas strīpas bija 31 cm platas un augšējā 33 cm plata, lai nebūtu aiz komatiem cipari jārēķina.  Tad sadalījumu pārnes uz sienas, sākot no griestiem, sāk no kāda

 stūra un pēc tam izmanto līmeņrādi, lai atzīmētu vēl kādas iezīmes. Mēs nevilkām svītru, tikai punktiņus vietām.

3. Nākošais darbiņš bija sarežģītākais – salīmēt krāsu atdalošo līmlentu. To labāk darīt divatā, ja ir lielāks laukums, tad vieglīak lentu nostiept gar mērījumiem. Ar zīmuli atzīmētie punktiņi, vai svītra jāatstāj iekšpusē, kur tiks krāsots. Izmantojām speciāl līmlentu, no Depo (tur var pajautāt pārdevējam piemērotāko), kas ir  mazāk lipīga un paredzēta šādiem darbiem. Līmlenta ir kārtīgi jāpiespiež, tajā  malā kur to skars krāsa, lai nebūtu krāsu noplūdes. Kā arī noderīgi ir atzīmēt ( ar līmlentas gabaliņiem )tās līnijas, kas jāatstāj gaišajā tonī, lai krāsošanas procesā nesajuktu.

IMG_0003

IMG_0005

4. Tad tika krāsotas svītras  –  arī 2 kārtās, starp kārtām  ļaujot kādu stundu krāsai nožūt. Līmlenti tad nedrīkst atstāt, bet kolīdz krāsa ir pieskārien-sausa, tā jāņem nost, lai nepiekalst.

IMG_0042

Mammai tīri labi patīk, jo šis jau ir patīkamākais process.

IMG_0044

5. Jaunā siena arī no ārpuses tika krāsota, ar tumšāko no 2 toņiem. Sienā arī tika ievilktas visas nepieciešamās elektroinstalācijas, kopā no abām pusēm 5 lampas, slēdži, un 8 kontaktligzdas, jo sienas ārpusē stāv galds ar datoru uc tehniku, kam vajadzīgas daudz rozetes.

IMG_0011

Arī lauzta roka netraucē strādāt:).

IMG_1336

 

IMG_0039

pabeigtās nokrāsotās sienas

IMG_0042

IMG_0045

viss svaigs un tīrs:)

Nākošajā ierakstā būs vēl bildes un par to kā izvēlēties gaismas ķermeņus bērnistabai, vai citai jaunai telpai.

Tagad priekšā iekārtošanas darbi, jāienes mēbeles un jāpārdomā izkārtojums.

Advertisements

4 thoughts on “Bērnistabas būvniecība/2. kārta. Un kā nokrāsot strīpainas sienas.

  1. Atpakaļ ziņojums: mmiezite, Bērnistabas būvniecība/2. kārta. Un kā nokrāsot strīpainas sienas. - home made

  2. Atpakaļ ziņojums: Lampu izvēle bērnistabai un ne tikai. | Gatavo ar Madam

  3. Atpakaļ ziņojums: Kā uztaisīt dekoratīvu lampas abažūru? | Gatavo ar Madam

  4. Atpakaļ ziņojums: mmiezite, Kā uztaisīt dekoratīvu lampas abažūru? - home made

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s