Tallina rudenī

Esat jau pamanījuši ka šeit dalos arī ar kādām ceļojumu piezīmēm gan no Latvijas, gan ārpus tās.

Rudenī parasti ieplānojam dažas brīvas dienas šeit pat LV vai arī kā šoreiz sanāca, Tallinā. Tallinā bijām pēdējo reizi bijuši kādā vasaras dienā at draugiem pirms 7 gadiem, atceros tikai skaisto vecpilsētu un kādu ieprikšanās centru. Rudens gan pārvērtās par ziemu, jo Tallina mūs  sagaidīja ar -3 , sniegu un ledu.

utf-8''IMG_0588

Skaista saulaina pēcpusdiena nākot no Kumu muzeja caur seno Kadriorg parku, kurā atrodas Pētera 1 pils.

utf-8''IMG_0591

Viss sākās ar to, ka kādās viesībās draugi stāstīja, cik izdevīgi ir tepat uz Tallinu vai Viļņu braukt ar autobusu. Nav jāstūrē, var izbaudīt braucienu un pats galvenais – daudz lētāk. Ja nav plānā apskatīt vēl ntās dabas vietas, uc apskates objektus, ko reāli aukstā laikā negribas darīt, bet gribas izrauties no ikdienas steigas un pabūt ārpus LV. Viļņā vēl neesam bijuši (tikai pirms seniem 8 gadiem 1 dienu), bet aizbraucot uz Tallinu, sajūta ir visnotaļ kā Eiropā, pozitīvā ziņā:). Pavisam Tallinā bijām 5 dienas. Mums patīk nesteidzīga atpūta. Svarīgi ir labi izgulēties, lai ir laiks palasīt grāmatas, kā arī labs ēdiens un labi laikapstākļi pastaigām.

utf-8''IMG_0608

Mēs tieši paspējām biļetes nopirkt akcijā  http://www.luxexpress.eu/lv un par abiem 2 virzienos samaksājām tikai 20 Ls.  Autobusā pieejama bezmaksas tēja un kafija, protams WC , Sestdiena un priekšējā krēslā iemontēts ekrāns ar lielu filmu izvēli –  tas bija noderīgi atpakaļceļā, jo braucām vakarā, tumsā. Ar auto ceļš izmaksātu vismaz 50 Ls, + nevarētu dzīvot viesnīcā tuvu vecpilsētai, jo tur ir jāmaksā par stāvvietu 6 dienas nedēļā.

Viesnīcu kādas 3 nedēļas iepriekš atradu caur http://www.booking.com/ , var arī jau laicīgi pieteikties viņu jaunumiem un saņemt epastus ar atlaidēm viesnīcās. Mēs izvēlējāmies Radison Inn Tallinn, dēļ atrašanās vietas un samērā labajām atsauksmēm. Viesnīcā bija labas brokastis ar lielu ēdienu izvēli, un man tas bija ļoti svarīgi, ka varēju atrast sev piemērotus un veselīgus ēdienus. Žēl vienīgi ka brokastis bija līdz 10 tikai, tad nu nācās celties “agri” priekš brīvdienām.

utf-8''IMG_0530

utf-8''IMG_0534

Garšīgās viesnīcas brokastis – liela izvēle zviedru galds. Sākot no angļu brokastīm beidzot ar svaigiem augļiem un maizītēm.

utf-8''IMG_0539

Atpūtas brīdis viesnīcas foajē


 

Noteikti iesaku iepriekš pačekot tallinas akciju portālu https://cherry.ee/, kur izvēloties krievu valodu var iegādāties kuponus. Man izdevās dabūt Tallinas pilsētas tūri, veseliem 3 stundu gariem braucieniem tikai pa 3 Eiro par vienu biļeti. Tas atsvēra to, ka mums nebija mašīnas, un varējām šādi gūt priekštatu par Tallinu un tās apkārtni.

Tā kā svešā pilsētā man  nepatīk staigāt un meklēt vietas kur paēst, tad jau  laicīgi atradu vairākas vietas, kuras apmeklējām. Te jāsaka, ka brīvdienās tomēr neievērojam visus ikdienas veselīgos ēšanas paradumus, jo tas bieži vienkārši nav iespējams, tāpēc atļaujamies kādu picu uc “parasto ēdienu”. Iepriekš meklēju kafejnīcas un restorānus ar   http://www.tourism.tallinn.ee/eng/fpage/goodtime/wining_dining/restaurants un  http://www.tripadvisor.com/ palīdzību, patika ka tripadvisor var ērti meklēt ēstuves pēc cenas un virtuves, atsauksmes noderīgas.

Tallinā ēdām šādās vietās :

 • Izmēģinājām Tallinas Lido http://www.lido.lv/eng/companies/lido_tallinn/

Laba vieta un smuks skats no šejienes. Par ēdienu gan nebiju sajūsmā, jo nebija iecienītais salātu bārs kā šeit, un  arī dārzeņu sautējums ko paņēmu bija pārāk eļļains. Bet kopumā, kā jau Lido, vietējo iecienīts.

 • Šo picēriju jau par labu bijām atzinuši viesojoties Hāpsalā pirms gada http://www.pizzagrande.ee/index.php/page,tallinneng arī ļoti iecienīta vietējo vidū. Picas palielas, daudzi ņem lielo un ēd uz pusēm. Cenas ļoti patīkamas. utf-8''IMG_0532
 • Tripadvisor atradu šo interesanto iestādi Kompressor  kas izslavināts kā pankūku kafejnīca kur viena pankūka ir kā otrais ēdiens. Tieši tā arī bija:)! Diezgan alternatīvs interjers, apmeklētāji pārsvarā studenti un ārzemnieki.
  utf-8''IMG_0616
 • Apmeklējām arī šo Anneli Viik mazo jauko kafejnīcu, kurā toreiz pirms 7 gadiem viesojāmies. Tā ir šokolādes darbnīca. Tādas Tallinas vecpilsētā ir ļoti daudz. Te ēdu garšīgāko kūku Tallinā, tiešām izcila šokolādes kūka!!!utf-8''IMG_0597

Bijām vēl vairākās vecpilsētas kafejnīcās, katrā nobaudījām  kādu kūku, tēju un vīrs- kafiju.

Patīkami iepriecināja arī vietējie pārtikas veikali ar savu tiešām rietumniecisko piedāvājumu. Vislabāk patika SOLARIS  un  VIRU KESKUS , kur ir laba augļu izvēle, svaigie salāti, sendviči utt. laba satura gatavās maltītes, svaiga maize, dažādas sveramās olīvas utt. Kā arī šajos veikalos pieejamas vairākas preces, kas nav pie mums, tad nu izmantoju brīdi lai tās iepirktu.

Šoreiz iepirkšanās nebija mūsu mērķis, kā arī nebija atlaižu sezona. Pieņemu ka atlaižu laikā ir izdevīgi atbraukt uz kādu no ārpus centra lielākajiem iepirkšanās centriem, jo te pieejami vairāki reitumu brendi, kas nav pie mums.

Ko apskatīt Tallinā?

 • jau minētā autobusa tūre

utf-8''IMG_0555

 • vecpilsēta 2 līmeņos

utf-8''IMG_0611

 • mākslas muzejs KUMU  Šis ir obligāti:)! Muzejs ir paslēpies tādā kā zemes valnī, aiz Kadriorg parka un tā dizains ir tiešām iespaidīgs. Paralēli pastāvīgajai ekspozīcijai muzejā vienmēr ir arī vairākas izstādes.

utf-8''IMG_0586

 • utf-8''IMG_0566
utf-8''IMG_0577

Padomju laikā radīta skulptūra “Madonna ar bērnu”, kas toreiz tika nosaukta savādāk.

utf-8''IMG_0567

 

 • ja esat ar bērniem tad AHHAA zinātnes muzejs
 • var apmeklēt kādu no daudzajiem SPA, mums gan ngribējās, labāk pie sirds iet īsta Latviešu pirtiņa:)
 • Tallinas pilsētas bibliotēka kur par nieka 0.70 Eiro var ieiet. Pati ēka, celta pirms vairāk kā 10 gadiem, atgādina Ēģiptes piramīdu. Arī no iekšpuses īpaši interesanti. Mēs uzkāpām līdz pašai augšai, kur klusumā, ar skatu uz pilsētu, atrodas lasītava. Tur arī varējām pēc sirds patikas palasīt angļu valodā grāmatas un žurnālus.
 • tieši esot Tallinā iznāca jaunā Bonda filma Skyfall, tā arī paspējām uz pirmizrādi vietējā Forum Cinemas. Jāpiebilst ka šī viennozīmīgi man patika vislabāk no pēdējām 3 filmām. Gan sižeta gan krāšņo filmēšanas vietu dēļ – austrumi, Londona un Skotija!

Suvenīri, ko atvest – viennozīmīgi Kalev šokolādītes:)!

Varbūt jums ir kādi ieteikumi, ko apskatīt/darīt Tallinā nākošreiz? Plānojam doties kādā vasaras mēnesī, lai izbraudītu atklātās jūras tuvumu.

Advertisements

4 thoughts on “Tallina rudenī

 1. Atpakaļ ziņojums: mmiezite, Tallina rudenī - home made

 2. Interesants raksts. Es vasaras beigās biju – uzbraucām televīzijas tornī, no kura skaisti skati ir, Jūras muzejs, kurā varēja izbaudīt simulāciju pilotiem, lidojot ar lidmašīnu un vēl paziņa ieteica apmeklēt Tallinas zoo, kuru diemžēl nepaspējām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s