Vasaras piezīmes

Neesmu neko rakstījusi veselu mēnesi:)!
Jāsaka, ka vasara ir laiks, kad mūsu ģimenē ir vairāk brīvā laika, tāpēc cenšamies to izmantot pēc iespējas lieterderīgāk, lai izbēgtu no pilsētas burzmas un putekļiem.

Kad ir brīvāks brīdis, aizbraucam apciemot radiņus Smiltenē, kur parasti vasarā baudam brokastis dārzā.  Šoreiz bija īpaši svētki, jo no Francijas, Amjenas sagaidījām vīra māsīcu, kas atgriezās no pusgada, ko tur pavadīja caur Erasmus programmu.

Brokastīs mums vienmēr pievienojas kaķene Mikešs (!!)

Jauns atklājums tiem kam garšo saldējums, bija saldējums ( ar svaigām zemenēm protams) pārliets ar svaigo medu – medus karamelizējas, un kļūst līdzīgs īrisam vai karamelei uz aukstā saldējuma, ĻOTI GARŠĪGI:)!

Saldējums ar medu!

Jaunas receptes neradu, jo pārsvarā ēdam dažādus salātus un dārzeņu ēdienus. Šeit dažas no receptītēm ko vasarā gatavoju :
salātus-Svaigie salāti ar kazas sieru (vasarā bez grauzdiņiem:)), dažādas variācijas par pupiņu salātiem, ar vai bez siera, pupiņas gan vāru pati, ja gribas ko siltu tad taisu krēmīgos avokado makaronus.
Brokastīs – brīvdienas rīta gardums tomātu brušketassvaigo kokteili vai brokastu kokteili.
Ļoti karstā laikā atveldzē tomātu svaigais gaspačo.
Uzkodām noder mazsālītie gurķīši.

Aizvakar gatavoju vienīgo ievārījumu, ko taisu katru vasaru – no zemenēm. Šogad izmēģināju to sablenderēt, lai vienmērīga konsistence. Labprātāk gan ogas saldēju – saldētavā jau stāv sablenderētas un veselas zemenes.

Zemenes no nakts tirgus izlietnē gaida savu kārtu:)

Pēdējā laika lielākais iepriecinājums ir bijis draudzenes Martas Marijas Sproģes jaunā mājaslapa www.pienene.com. Marta ar vīru ģimene ir mūsu ģimenes draugi, domubiedri  un arī iedvesmotāji, kad ir runa par veselīgu uzturu un dzīvi. No viņas esmu smēlusies dažas labas receptes un padomus. Marta arī ir pirmā no manām draudzenēm, kas nodarbojas ar svaigēšanu. Es apbrīnoju viņas zināšanas par cilvēka veselību un uzturvielām. Iesaku iegriezties šajā lapā, lai vienkārši smeltos prieku, kā arī apmeklējiet sadaļas DOMAS un INFO, lai uzzinātu vairāk par uzturu un svaigēšanu. 


Baudiet vasaru arī jūs:)!Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s