Nevārītā brokastu auzu putra

 Nesen šajā blogā lasīju par to, ka auzupārslas var pa nakti apliet, ielikt ledusskapī un no rīta tās ir piesūkušās un ēdamas.

Izmantoju pilngraudu auzu pārslas ( pirku Rimi, Herkules, ja nemaldos, bet tādā caurspīdīgā paciņā. 
Bļodiņā ar ūdeni ( var arī ar pienu) aplēju auzu pārslas ( piebriest uz pusi) kopā ar  5 sēklu maisījumu no Gemoss un Godžī ogām un ieliku uz nakti ledusskapī. 
No rīta pievienoju nedaudz sāli un Agaves sīrupu un sagrieztu banānu.
  • var pievienot visdažādākās piedevas-riekstus, riekstu sviestus, šokolādi, garšvielas, augļus, ogas
  • nav jāvāra
  • vasarā ideāli-jo auksta
  • vitamīniem bagāts
Godži ogas

Godži ogas (Lycium barbarum) jeb Tibetas bārbeles Tibetā un Ķīnā lieto uzturā jau 5000 gadus. Saskaņā ar austrumu zemju cilvēku uzskatiem godži ogas nodrošina veselīgu un ilgu mūžu, veicina enerģijas, spēka un izturības paaugumu. Tiek uzskatīts, ka iekļaujot šīs vērtīgās ogas savā ēdienkartē tiek labvēlīgi ietekmēta sirds-asinsvadu un nervu sistēmu darbība, palielinās seksuālā interese.
Godži ogas ir tumši sarkanā krāsā ar viegli rūgtenu garšu. Ogu spilgtā krāsa liecina par to spēcīgajām antioksidanta īpašībām. Godži ogas satur vidēji 4 reizes vairāk antioksidantu nekā mellenes.
Godži ogas satur 19 aminoskābes, tai skaitā 8 neaizvietojamās aminoskābes, un 21 minerālvielu, galvenokārt dzelzi, cinku, varu un kalciju. Pētījumi liecina, ka dzelzs godži ogu sastāvā ir 15 reizēs vairāk nekā spinātos.
Godži ogas ir ļoti bagātas ar vitamīniem, īpaši ar C vitamīnu. C vitamīna godži ogās ir 500 reizes vairāk nekā apelsīnos. Ogas ir arī pilnvērtīgs B1, B2, B6 un E vitamīnu avots.
Iesakām lietot vismaz vienu sauju Godžī ogu katru dienu. Var lietot kokteiļos, pievienojot brokastu muslim, augļiem, salātiem un desertiem. (no RawGarden mājaslapas)
Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s